Tragiczny wypadek w miejscowości Niewieścin.
Tragiczny wypadek w miejscowości Niewieścin. (Fot. OSP Dobrcz)
REKLAMA
Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek w województwie kujawsko-pomorskim. W wyniku zderzenia dwóch ciężarówek, osobówki i busa, ten ostatni pojazd został dosłownie zmiażdżony. Cztery osoby zginęły na miejscu.

Do koszmarnego wypadku doszło około południa na drodze DK5 w miejscowości Niewieścin (powiat świecki). Wszystkie pojazdy poruszały się w kierunku Gdańska.

„W zdarzeniu uczestniczyły cztery pojazdy – osobowy peugeot, ciężarowy MAN, ford transit oraz ciężarowe volvo. Oba pojazdy ciężarowe przewoziły kruszywo. Czterej mężczyźni podróżujący fordem transitem zginęli na miejscu” – przekazała rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Świeciu podkom. Joanna Tarkowska.

REKLAMA

Jak udało się ustalić PAP, ofiary śmiertelne pochodziły z powiatu elbląskiego. Auto, którym jechali w kierunku Gdańska zostało zgniecione między dwiema ciężarówkami.

Mężczyźni mieli 41, 39, 38 i 24 lata.

„Wszystkie pojazdy jechały w kierunku Gdańska. Na tym odcinku drogi wykonywane są prace budowlane, a ruch odbywał się wahadłowo. Samochody najechały na siebie. Trwające śledztwo pozwoli wyjaśnić szczegóły i okoliczności tego zdarzenia” – dodała podkom. Tarkowska.

Kierowca volvo został przetransportowany do szpitala. Inne osoby nie doznały obrażeń.

„Dk 5 była całkowicie zablokowana. Powoli odblokowujemy ruch. Do tego posłuży nam pas jezdni, który jeszcze nie jest oddany do użytku” – powiedziała rzecznik prasowa świeckiej policji.

Kierowcy muszą nastawić się na utrudnienia w ruchu w tym miejscu.

REKLAMA