Nie żyje Rafał Pazio. „Jego strata jest dla nas ciosem, ale nie pozwolimy, aby pamięć o nim zginęła”

Rafał Pazio/Fot. Facebook
Rafał Pazio/Fot. Facebook
REKLAMA
15 maja 2022 roku w wieku 47 lat zmarł Rafał Pazio. Był m.in. redaktorem „Najwyższego CZAS!”-u, zajmował się przede wszystkim wywiadami. Zmarłego wspominają m.in. redaktor naczelny tygodnika Tomasz Sommer oraz jego założyciel Janusz Korwin-Mikke.

„Nie wiem, co powiedzieć. Nasz specjalista od wywiadów, Rafał Pazio, nie żyje. Dobry, prawy człowiek. Żegnaj Przyjacielu. RIP” – napisał na Twitterze Tomasz Sommer.

REKLAMA

„Rafał był nie tylko redaktorem „NCz!”. Był także nauczycielem, dyrektorem Muzeum Bitwy Warszawskiej, samorządowcem, redaktorem pisma „Fakty WWL”. A przede wszystkim mężem i ojcem. Razem z nim napisałem wywiad rzekę z ks. Stanisławem Małkowskim” – dodał w kolejnym wpisie.

Rafała Pazio wspominał także Janusz Korwin-Mikke.

„Szanowni Państwo, dziś zmarł nasz przyjaciel, założyciel i prezes oddziału wołomińskiego partii KORWiN Rafał Pazio. Pan Rafał był człowiekiem czynu, który chciał zmieniać otaczającą nas rzeczywistość i zostawić lepszy świat dla swoich dzieci” – napisał polityk.

„Był człowiekiem odważnym i wiernym, nigdy nie wstydził się swoich ideałów i wartości, dla których wcielania poświęcił wiele lat życia. Brzydził się brudnymi zagrywkami politycznymi, był na wskroś uczciwy, nigdy nie oceniał ludzi za ich poglądy i zawsze chciał budować porozumienia ponad podziałami, widział dobro w ludziach” – podkreślił Korwin-Mikke.

„Jego strata jest dla nas ciosem, ale nie pozwolimy aby pamięć o nim zginęła. Pamięć o nim będzie dla nas drogowskazem oraz motywacją. Łączymy się w bólu i żałobie z jego rodziną” – zakończył polityk.

REKLAMA