Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch Ukraińców, którzy z nielegalnymi papierosami pokonali wpław rzekę graniczną Bug – poinformowała we wtorek Nadbużańska Straż Graniczna.

Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Dorohusku podczas patrolu w pobliżu miejscowości Husynne (powiat chełmski), zauważyli osoby, które poruszały się w pobliżu rzeki granicznej Bug i na widok patrolu zaczęły uciekać.

– Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli 2 mężczyzn, obywateli Ukrainy w wieku 19 i 20 lat. Mężczyźni pokonali rzekę wpław, a w pobliżu nich ujawniono trzy tysiące paczek papierosów – przekazał rzecznik prasowy komendanta NOSG kapitan Dariusz Sienicki.

REKLAMA

Przemytnicy zostali zatrzymani, a kontrabanda zabezpieczona. Wartość towaru oszacowano na niemal 45 tys. zł.

W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze dotyczące nielegalnego przekroczenia granicy państwowej i przemytu wyrobów akcyzowych. Zatrzymani cudzoziemcy po zakończonych czynnościach procesowych, zostali przekazani służbom granicznym Ukrainy.

Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o wartości prawie 9,5 mln zł.

Źródło: PAP

REKLAMA