Policja
Policja. Obrazek ilustracyjny. Foto: PAP/Marcin Bielecki
REKLAMA

Nie żyje mężczyzna, którego policjanci próbowali zatrzymać do kontroli drogowej. W trakcie pościgu w miejscowości Gorzewo w Wielkopolsce mężczyzna wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów – ci także odpowiedzieli ogniem. Dwaj policjanci postrzeleni przez napastnika trafili do szpitala.

Do strzelaniny doszło we wtorek ok. godz. 13.50 w miejscowości Gorzewo w gminie Ryczywół w Wielkopolsce.

Jak poinformowała PAP podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, „w Ryczywole policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy marki Iveco, jednak kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać”.

REKLAMA

Dodała, że policjanci podjęli pościg.

„Po pewnym czasie kierujący Iveco skręcił w polną drogę, po czym zatrzymał się, wyszedł z tego pojazdu, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów, w związku z tym funkcjonariusze również użyli broni” – zaznaczyła Liszczyńska.

„W wyniku tego zdarzenia kierujący, który zaczął strzelać do policjantów, nie żyje” – powiedziała.

Ranni zostali także dwaj policjanci; jeden został postrzelony w udo, drugi w brzuch. Funkcjonariusze zostali zabrani do szpitala.

„Na razie nie mamy bliższych informacji o tym mężczyźnie. Nie wiemy, dlaczego tak się zachował, co było motywem jego działania” – podkreśliła Liszczyńska.

Na miejscu są zabezpieczane ślady. Policjanci zbierają informacje i ustalają przebieg całego zdarzenia.

O zdarzeniu poinformowano prokuraturę. (PAP)

REKLAMA