Tomasz Sommer i Jacek Hoga/Fot. screen YouTube (kolaż)
Tomasz Sommer i Jacek Hoga/Fot. screen YouTube (kolaż)
REKLAMA
Gościem w najnowszym programie Tomasza Sommera na youtubowym kanale Tomasz Sommer O był Jacek Hoga z fundacji Ad Arma. Tematem rozmowy była wojna na Ukrainie.

Jacek Hoga na początku rozmowy przywołał słowa „członkini” ukraińskiego parlamentu, która miała stwierdzić, że „Ukraina walczy w pierwszej linii obrony Nowego Porządku Świata”.

– Natomiast z perspektywy zwykłych Ukraińców, to wiadomo, że oni po prostu bronią rodzin i domów. Mając świadomość, że jednocześnie bronią jednego z najbardziej skorumpowanych rządów na świecie, bo nikt się z tym nie skryje – stwierdził dalej gość Tomasza Sommera.

REKLAMA

Hoga zaznaczył również, że w tym konflikcie Rosja „to jest strona agresywna”, której nie udało się osiągnąć wyznaczonych celów.

Ekspert przyznał, że Rosji wojna na Ukrainie idzie wyjątkowo słabo, ale „z perspektywy logistyki i zaopatrzenia Federacja Rosyjska nie walczy z Ukrainą, walczy z całym zachodnim światem„. Hoga ma tu na myśli ogromną ilość sprzętu i wsparcie, które Ukraińcy dostają od państw europejskich i szeroko pojętego Zachodu.

Gość Tomasz Sommera zwrócił również uwagę na braki w wyposażeniu polskiej armii na tle tego, czym dysponują Ukraina i Rosja.

Hoga przeanalizował to, co obecnie dzieje się na froncie i pokazał na jakich polach lepiej idzie Ukraińcom, a na jakich Rosjanom.

Tomasz Sommer wraz ze swoim gościem zastanawiali się także, że wojna, która obecnie rozgrywa się na Ukrainie, może rozlać się również na Polskę.

Całe nagranie poniżej:

REKLAMA