Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
REKLAMA
Polityk Konfederacji Witold Stoch (KORWiN) przypomina w mediach społecznościowych, co Mateusz Morawiecki mówił jeszcze kilka miesięcy o inflacji.

– Premier Morawiecki USPOKAJA: INFLACJA BĘDZIE SPADAĆ! „Z analiz, które przeczytałem z NBP wynika, że inflacja powinna być w stopniowym trendzie malejącym, toteż za kilka miesięcy powinna tu być lepsza informacja, która dotrze do nas. Na to liczę” – podkreślił w LIPCU 2021 R. – przypomina słowa szefa pisowskiego rządu Witold Stoch.

– Lepsze informacje do nas nie dotarły, a wręcz przeciwnie: inflacja wskoczyła na poziom 12,4% i pędzi dalej jak konie po betonie w piosence braci Golec. Czy rząd poszedł zatem po rozum do głowy? A skądże znowu! – kontynuuje wolnościowiec.

REKLAMA

– Minister Maląg przyznała właśnie, że odpowiedzią rządu na szalejącą inflację jest… kolejny dodruk pieniądza, który w praktyce jeszcze stymuluje inflację! To nic innego jak gaszenie pożaru benzyną… – uważa Stoch.

– Rządzą nami ekonomiczni dyletanci, ludzie niekompetentni i niebezpieczni dla portfeli Polaków i całej gospodarki! – uważa korwinista.

Stoch jest pesymistą, co do przyszłości polskiej gospodarki. Polityk uważa, że „czeka nas HIPERINFLACJA”.

– Patrząc na proinflacyjne działania PiS jestem tego coraz bardziej pewien – stwierdza.

Cały wątek pod tym wpisem:

REKLAMA