Piotr Müller, rzecznik rządu PiS.
Piotr Müller, rzecznik rządu PiS. (Fot. PAP)
REKLAMA
Piotr Müller, rzecznik prasowy pisowskiego rządu w Warszawie, zabrał głos ws. ewentualnego wejścia Polski do strefy euro. Polityk wypowiedział się także na temat cen paliw.

– Nie ma pomysłu mrożenia w sensie cen regulowanych. Te instrumenty, które mogą obniżyć ceny benzyny czyli obniżenie akcyzy i podatku to jest aktualny temat – powiedział Piotr Müller w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

– Teraz zdecydowaliśmy się na przedłużenie obniżenia akcyzy do końca lipca, ale potem będziemy przedłużać też część rozwiązań, które były w tarczy inflacyjnej czyli m.in obniżenie VAT-u na paliwo – stwierdził Müller.

REKLAMA

Müller mówił także o połączeniu Orlenu z Lotosem:

– Orlen po połączeniu z Lotosem, a potem z PGNiG musi być firmą, która jest w stanie wykonywać duże inwestycje na rynku po to, abyśmy w przyszłości nie stali się zakładnikami rosyjskiego dyktatu, albo dyktatu z innych kierunków – stwierdził.

Warszawski polityk wypowiedział się także na temat ewentualnego wejścia Polski do strefy euro. Na szczęście na razie się na to nie zanosi.

– Nie mamy planów, żeby wchodzić do strefy euro i te plany nie są dobrymi, ponieważ my w tej chwili dzięki własnej walucie możemy reagować na inflację. Gdybyśmy mieli w Polsce euro, inflacja mogłaby być wyższa – powiedział rzecznik rządu Mateusza Morawieckiego.

Źródło: Polsat News

REKLAMA