Tomasz Sommer i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
Tomasz Sommer i Mateusz Morawiecki. Foto: PAP
REKLAMA
Premier Mateusz Morawiecki zdumiewa. Zdradził, że opowiada się za tolerancją dla wszelkich preferencji seksualnych. – Zoofilia, nekrofilia, pedofilia też dla Pana są ok? – pyta Tomasz Sommer.

Morawiecki wziął udział w Ogólnopolskim Kongresie Dialogu Młodzieżowego. Przyznał, że PiS realizuje politykę społeczną, która może być uważana za lewicową.

Głosił także wiele innych haseł, które z prawicowym poglądem, do których przecież oficjalnie odwołuje się PiS, nie mają wiele wspólnego.

REKLAMA

Odpowiadając na pytania, Morawiecki przyznał, że nie jest zwolennikiem podziału na „prawicowy” i „lewicowy”.

Jak popatrzymy na naszą politykę społeczną, to ona jest bardzo solidarnościowa, czyli ktoś mógłby nawet powiedzieć, że lewicowa – przyznał Morawiecki w kwestii swoich rządów.

Jeśli chodzi o politykę wobec węgla, Morawiecki podkreślał, że Polska będzie realizować lewacką agendę Unii Europejskiej.

Ubrał to oczywiście we „właściwe” słowa. Mówił o energii odnawialnej i procesie przekształcania polityki energetycznej, czyli m.in. odejścia od węgla, których złóż akurat Polska ma pod dostatkiem.

Zarzucił także Norwegii, że sprzedaje za drogo gaz. Uważa, że kraj ten powinien się z Polską podzielić, a nie stawiać jakieś żądania finansowe.

Norwegia wręcz żeruje na sytuacji po wywołanej przez Putina wojnie. Oni powinni się tym (gazem – red.) błyskawicznie podzielić – ocenił.

W swej wypowiedzi nawiązał także do kwestii różnic pokoleniowych, m.in. w kwestii mniejszości seksualnych.

Jestem gorącym zwolennikiem zachowania prywatności życia każdego człowieka. Ja akurat mam czwórkę dzieci, ale jak ktoś chce żyć jako singiel – proszę bardzo. (…) Jednocześnie pełna tolerancja dla wszelkich preferencji, również seksualnych. Ale tolerancja nie oznacza jednocześnie tego, żeby zgadzać się, żeby te preferencje były narzucane z kolei reszcie społeczeństwa – mówił Morawiecki.

Twierdzenia Morawieckiego o tolerancji dla „wszelkich preferencji seksualnych” skomentował redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!” i nczas.com, Tomasz Sommer.

„Panie Premierze, chyba coś się Panu pomyliło. Zoofilia, nekrofilia, pedofilia też dla Pana są ok? Nie wspominając innych zboczeń?” – skomentował wypowiedź Morawieckiego Sommer.

REKLAMA