Prostytucja Fot. ilustr. Twitter F-Desouche
Prostytucja Fot. ilustr. Twitter F-Desouche
REKLAMA
Kilkanaście osób zostało aresztowanych w Anglii i Rumunii w środę 18 maja w ramach śledztwa w sprawie grupy przestępczej podejrzanej o sprowadzanie kobiet do Wielkiej Brytanii w celu wykorzystywania seksualnego.

Informację podała londyńska policja. Brytyjscy śledczy współpracowali tu z rumuńską policją i agencją współpracy sądowej Eurojust. W środę rano zatrzymano dziewięciu mężczyzn i pięć kobiet.

Grupa ta jest podejrzana o przemyt ludzi z Rumunii do Wielkiej Brytanii. Zyski z sutenerstwa prano przez brytyjskie banki, a później trafiały na konta w Rumunii szefów grupy.

REKLAMA

W Londynie śledczy aresztowali dwóch mężczyzn i cztery kobiety w wieku od 25 do 39 lat. Przeszukać dokonano w dzielnicach Kensington, Chelsea, Westminster i Camden. Policja podaje, że skonfiskowała narkotyki, gotówkę, przedmioty wartościowe i… miecz samurajski.

W czasie rewizji w jednym z mieszkań znaleziono dwie sprowadzone niedawno Rumunki – ofiary gangu. Otrzymają wsparcie i opiekę medyczną.

W Rumunii aresztowano z kolei siedmiu mężczyzn i jedną kobietę. Rumuńska policja skonfiskowała cztery samochody o wartości około 250 000 euro i chce zajęcia majątku o łącznej wartości 1 miliona euro.

Źródło: AFP

REKLAMA