Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Niestety, nie u nas. Ambasador brytyjski został napomniany, a ,na taki gest zdobyła się… Indonezja. Dżakarcie nie spodobała się promocja ideologii LGBTQ w postaci wywieszania „tęczowych” flag na ambasadzie.

Ambasador Owena Jenkinsa został wezwany 23 maja do MSZ Indonezji i pouczony, że ten muzułmański kraj takich gestów sobie nie życzy.

Jenkins dodał napisał na Instagramie ze zdjęciem tęczowej flagi z okazji „międzynarodowego dnia walki z homofobią”, by Indonezja szanowała „wartości kulturowe i religijne”.

REKLAMA

„Ta akcja, jak również tekst na oficjalnym koncie ambasady w mediach społecznościowych są bardzo dla nas lekceważące” – stwierdził rzecznik MSZ Teuku Faizasyah.

Ministerstwo skorzystało też z okazji, by przypomnieć ambasadorom zagranicznym o „szanowaniu wrażliwości wartości kulturowych i religijnych” swojego kraju.

Na akcję brytyjskiego ambasadora zareagowały nie tylko władze, ale i internauci.

Przewodniczący głównej organizacji islamskiej w kraju, Indonezyjskiej Rady Ulemów, wezwał ambasadora Wielkiej Brytanii i jego odpowiedników do „zrozumienia norm obowiązujących w tym kraju”. „Musimy ich upomnieć. Jako gość musisz znać swoje miejsce” – dodał Cholil Nafis.

W większości muzułmańskiej Indonezji stosunki seksualne między dwojgiem osób tej samej płci nie są oficjalnie zakazane przez prawo.

Jednak nie są też pochwalane, a wielu homoseksualistów bywało zatrzymywanych w kontekście walki władzy z pornografią.

Źródło: Valeurs

REKLAMA