Tomasz Sommer, Mateusz Morawiecki Źródło: PAP, collage
Tomasz Sommer, Mateusz Morawiecki Źródło: PAP, collage
REKLAMA
Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że rząd „nie zostawi” polskich przedsiębiorców. Tomasz Sommer apeluje, by jednak Morawiecki i spółka zostawili przedsiębiorców w spokoju, a wówczas ci świetnie sobie poradzą.

Morawiecki wrócił z Davos i wybrał się z gospodarską wizytą do Pruszkowa. Tam w propagandowy sposób przedstawiał, jak to rząd dba o przedsiębiorców, ile dla nich nie zrobił i ile jeszcze nie zrobi.

Jestem przekonany, że tak jak nie zostawiliśmy polskich przedsiębiorców w czasie pandemii, w czasie poprzedniego kryzysu, tak jak nie zostawiliśmy w czasie odbudowywania gospodarki po pandemii, tak i teraz też będziemy razem z polskimi przedsiębiorcami – mówił Morawiecki.

REKLAMA

Widzę, że przedsiębiorcy są gotowi na ten trudny czas, który jest przed nami. Poprzez tarczę antyputinowską zostawiliśmy w kieszeniach przedsiębiorców kilkanaście miliardów złotych. Poprzez obniżki podatków zostawiliśmy w kieszeniach obywateli kilkadziesiąt miliardów złotych – sypał propagandą premier.

Do słów Morawieckiego odniósł się redaktor naczelny „Najwyższego Czasu!”, Tomasz Sommer. Pod lupę szczególnie wziął stwierdzenie premiera, że rząd „nie zostawi przedsiębiorców”.

„Pewnie, że nie zostawicie polskich przedsiębiorców. Będą kontrole, inspekcje, domiary, nowe podatki, opłaty i składki. A wszystko to przy dźwiękach komunistycznego gęgania” – komentuje Sommer.

„Panie Premierze, błagam, zostawcie w końcu przedsiębiorców samych. Samych jak palec. Bez waszych urzędów, przepisów, podatków, opłat i składek, ministerstw, inspekcji robotniczych i chłopskich. Chcemy być sami!” – dodał.

REKLAMA