Hurkacz w IV rundzie Roland Garros

Hubert Hurkacz.
Hubert Hurkacz. (Fot. PAP/EPA)
Hubert Hurkacz wygrał z belgijskim tenisistą Davidem Goffinem 7:5, 6:2, 6:1 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego French Open i zobaczymy go grze na French Open w przyszłym tygodniu.

Pierwszy set był bardzo zacięty. Jednak Belg odniósł widoczną kontuzję i wyraźnie spowolnił swoje ruchy na korcie. Hurkacz w drugim i trzecim secie szybko przełamał serwis rywala. Reszty dopełnił świetny serwis Polaka.

Pytany o dalsze plany w turnieju, zawodnik z Wrocławia odpowiedział, że „chce wygrywać”. Wyraził radość z wygranej, ale dodał, że wolałby mieć zdrowego rywala.

Kolejnym rywalem Polaka będzie albo Norweg Casper Ruud (nr 8.), albo Włoch Lorenzo Sonego (nr 32.). Dodajmy, że wcześniej do IV rundy awansowała Iga Świątek.

Odpadli natomiast z dalszych gier French Open Łukasz Kubot i Alicja Rosolska. W drugiej rundzie miksta przegrali z rozstawioną z numerem trzecim parą kanadyjsko-australijską Gabriela Dabrowski, John Peers 1:6, 4:6.

Także w sobotę 28 maja, Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe awansowały do trzeciej rundy gry podwójnej. Kubot, który jest partnerem w deblu Francuza Edouarda Rogera-Vasselina odpadli wcześniej w drugiej rundzie.