31 śmiertelnych ofiar dystrybucji darów przez zielonoświątkowców

Port Harcourt w Nigerii fot. ilustr. WIkipedia domena publiczna
REKLAMA
W Nigerii zginęło co najmniej 31 zginęło w tumulcie jaki powstał podczas rozdawania żywności przez miejscowy zbór King’s Assembly Church zielonoświątkowców. To nie pierwszy tego typu tumult podczas charytatywnej akcji, ale liczba ofiar jest poważna.

W ostatnich latach Nigeria doświadczyła kilku tragedii podczas paniki związanej z dystrybucją żywności. Tym razem katastrofa wydarzyła się na południu kraju, w Port Harcourt w stanie Rivers w sobotę 28 maja.

O liczbie 31 ofiar poinformowała policja, ale to bilans wstępny i mogło tam zginać więcej osób. Według lokalnych nigeryjskich mediów impreza została zorganizowana przez King’s Assembly Church.

REKLAMA

Dary w postacui żywności i innych artykułów pierwszej potrzeby rozdawano potrzebującym na miejscowym stadionie do gry w polo. Tłum zaczął się jednak tratować i wybuchła panika.

To nie pierwszy taki przypadek. W 2021 r. podczas realizacji programu humanitarnego zorganizowanego przez międzynarodową agencję pomocy w stanie Borno na północy kraju, tłum zadeptał siedem kobiet.

Źródło: AFP

REKLAMA