Będziecie w szoku! Oto, do czego zobowiązała się Polska w zamian za brukselskie srebrniki [FOTO]

Mateusz Morawiecki. / fot. PAP/Radek Pietruszka
Mateusz Morawiecki. / fot. PAP/Radek Pietruszka
REKLAMA
Polski rząd ogłasza wielki sukces, bo wreszcie będą unijne pieniądze. Wiadomo już, do czego w zamian zobowiązała się Polska. Znany jest dokument KPO.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ustaje we wprowadzaniu nowych podatków oraz regulacji rynkowych. Planuje uprzykrzać i podnosić koszty życia właścicielom aut benzynowych oraz z silnikiem Diesla.

Tym samym polska władza chce pośrednio przymusić Polaków do zmiany samochodu na „ekologiczny” poprzez wprowadzanie preferencyjnego prawa.

REKLAMA

Z KPO wynika, że rząd PiS-u planuje wprowadzić kolejne nowe podatki dla kierowców.

Pierwszy z nich to dodatkowa opłata dla osób rejestrujących samochody z silnikiem benzynowym albo dieslowym. Wysokość tego nowego podatku nie jest jeszcze określona. W ramach umowy z Brukselą, rząd zobowiązał się go wprowadzić za dwa lata.

Za cztery lata natomiast – jak czytamy w KPO – wprowadzony ma zostać kolejny podatek. Tym razem będący karą za posiadanie samochodu napędzanego benzyną lub olejem napędowym.

To nie koniec ciosów w kierowców. Z kolejnych zapisów wynika, że w Polsce wszystkie nowe autostrady oraz drogi ekspresowe mają być płatne. Nie dość więc, że płacimy podatki, chociażby tankując na stacji, na budowę i utrzymanie dróg, to dodatkowo zapłacimy w postaci jeszcze jednego podatku.

REKLAMA