Jacek Wilk Konfederacja fot. PAP/Wojciech Olkuśnik/epidemia koronawirusa
Jacek Wilk Konfederacja fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
REKLAMA
Jacek Wilki (KORWiN) – ekspert prawny Konfederacji – skomentował słowa Ursuli von der Leyen o Polsce. Wolnościowiec twierdzi, że Polska była o wiele bardziej suwerenna pod koniec PRL-u niż obecnie.

– Niektórzy z was są sceptyczni, ale zapewniam, że żadne pieniądze nie popłyną do Polski, zanim reformy nie zostaną zrealizowane. Pierwsza płatność będzie możliwa, gdy nowe prawo wejdzie w życie i będzie spełniać wszystkie warunki na jakie się umówiliśmy – powiedziała Ursula von der Leyen.

Słowa przewodniczącej KE skomentował Jacek Wilk z Konfederacji. Prawicowiec zwraca uwagę na to, jak bardzo Polka jest obecnie zależna od UE.

REKLAMA

– Powtarzam po raz kolejny: Pod koniec PRL Polska była państwem o wiele bardziej suwerennym niż teraz; w Moskwie nikt nam nie pisał ustaw, pobierał od nas podatków i ustanawiał sądy ponad naszymi sądami – napisał korwinista na Twitterze.

Wilk stwierdza, że to „szokująca prawda, której tak wiele osób nie chce przyjąć do świadomości…”.

– Tym bardziej nie powinniśmy się zgadzać na udział w nowym ZSRR – tym razem wg wersji komunistów brukselskich – dodaje jeszcze w kolejnym poście wolnościowiec.

REKLAMA