Flaga Izrael. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Flaga Izrael. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Izraelscy żołnierze zabili w czwartek palestyńskiego mężczyznę i ranili sześć innych osób w okupowanym na Zachodnim Brzegu Jordanu mieście Halhoul – poinformowali palestyńscy lekarze.

Izraelskie wojsko poinformowało, że siły „prowadziły działania antyterrorystyczne w celu konfisakty funduszy terrorystycznych” w mieście w pobliżu Hebronu.

W odpowiedzi na ataki kilkudziesięciu Palestyńczków, którzy rzucali w żołnierzy kamieniami i ładunkami wybuchowymi, użyto środków rozpraszania tłumu i ostrego ognia.

REKLAMA

Świadkowie twierdzą, że wojsko izraelskie wkroczyło do Halhoul i zamnkęło kantor wymiany walut, co doprowadziło do starć z mieszkańcami, którzy rzucali w oddział kamieniami.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Palestyńskie ministerstwo spraw zagranicznych określiło zabicie 27-letniego mężczyzny, ojca, jako izraelską „egzekucję” i wezwało do zapewnienia Palestyńczykom międzynarodowej ochrony.

Przemoc na terytoriach, na których Palestyńczycy dążą do uzyskania państwowości, osłabła od czasu, gdy w 2014 roku rozmowy pokojowe sponsorowane przez USA utknęły w martwym punkcie.

Od stycznia ponownie wybuchła, gdy podczas izraelskich nalotów zginęło co najmniej 47 Palestyńczyków, a podczas arabskich ataków ulicznych w Izraelu i na Zachdonim Brzegu życie straciło 19 osób.

Źródło: Reuters

REKLAMA