Dobromir Sośnierz. / foto: screen sejm.gov.pl
Dobromir Sośnierz. / foto: screen sejm.gov.pl
REKLAMA
Przedstawiciel Konfederacji, Dobromir Sośnierz, zabrał głos podczas posiedzenia jednej z komisji sejmowych. Polityk zwrócił się do „państwa z PiS-u” i nie zostawił suchej nitki na sposobie tworzenia prawa przez rządzących.

Dobromir Sośnierz przemawiał w środę, 8 czerwca, podczas posiedzenia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa (OSZ).

„Tworzycie państwo z trytytek i tektury”

Zwracam się do państwa z PiS-u przede wszystkim. Państwo sobie oczywiście przegłosujecie co chcecie, jak już wiele razy pokazywaliście, że wszelkie uwagi merytoryczne, legislacyjne, macie gdzieś – zaczął Sośnierz.

REKLAMA

Następnie poseł Konfederacji zaapelował, by zastanowili się przez chwilę jakie państwo tworzą. – Tworzycie państwo z trytytek i tektury, w którym sami nie szanujecie reguł, które ustalacie dla innych – powiedział.

Jeśli oczekujecie, że prawo będzie przestrzegane przez ludzi, a sami przy jego stanowieniu non-stop gwałcicie zasady techniki prawodawczej, zasady konstytucyjne, to jak możecie oczekiwać, że ono będzie traktowane poważne? – pytał polityk.

Ludzie, którzy oglądają tę komisję (…) powinni wyciągnąć właśnie taki wniosek i chyba to dobrze, żeby taki wniosek wyciągnęli, żeby nie szanowali waszego prawa, żeby go nie przestrzegali, skoro Wy sami macie to wszystko gdzieś – podkreślił.

W dalszej części swojego wystąpienia poseł pytał, „jak sobie wyobrażacie, że będzie zarządzane na dłuższą metę takie państwo, w którym nikt nie szanuje jego konstytucyjnych reguł, w którym nikt nie szanuje reguł stanowienia prawa?”

Stwarzacie precedensy, na które później będą się powoływać ci, którzy po was przyjdą również. Jak dziadowskie państwo odziedziczą po Was następcy? – wskazał Sośnierz.

REKLAMA