Michał Jelonek i Łukasz Warzecha/Fot. Instagram/YouTube (kolaż)
REKLAMA
Blokady Orlenu wzbudzają spore emocje. A jeszcze większe – próby obrony państwowego koncernu i windowanych cen paliwa. Dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek zamieścił na Twitterze komentarz w tej sprawie. Padły kuriozalne słowa.

Polacy od kilku tygodni z niepokojem śledzą ceny paliw na stacjach. W ostatnich dniach na niektórych Orlenach „psują się” samochody. Jednak blokady Orlenu nie są po myśli rządu warszawskiego, czemu wyraz dają zaprzyjaźnione z nim media i komentatorzy. Według ich narracji państwowe stacje blokują antyszczepionkowcy i ruskie onuce.

W chórze oburzonych blokadami Orlenu znalazł się m.in. dziennikarz Mediów Narodowych Michał Jelonek.

REKLAMA

„W I kw. 2022 roku zysk netto @PKN_ORLEN wyniósł 2,8 mld zł, co realnie wzmacnia polską gospodarkę w tak trudnych czasach. Blokowanie stacji to polityczne zamówienie tych, którym w niesmak jest rosnąca siła polskiego koncernu oraz głupota ludzi, dających sobą manipulować” – grzmiał na Twitterze.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Na ten wpis zareagował m.in. publicysta Łukasz Warzecha. „Czyli państwowy koncern wzmacnia polską gospodarkę odbierając kasę ludziom, którzy z tego powodu nie mogą zasilić tej gospodarki swoimi pieniędzmi? Tak, to ma sens” – ironizował. „Kłania się przypowieść o wybitej szybie Bastiata” – dodał.

„Orlen odnotowując zyski, przeznacza większe środki na inwestycje, bo pojawiają się w budżecie nowe możliwości. A stopa inwestycji ma wpływ na wzrost gospodarczy, że też nie jest to dla Pana oczywiste” – próbował odgryźć się Jelonek.

„Co też Pan za brednie wypisuje. Proszę się już nie kompromitować. Gdyby gospodarka działała tak, jak Pan tu pisze, to mogłoby ją napędzać kilka państwowych molochów, łupiących obywateli na potęgę” – skwitował Warzecha.

Do wpisu Jelonka odniósł się także redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u i nczas.com Tomasz Sommer. „Jak można wpaść na pomysł, że zysk monopolu wzmacnia gospodarkę? Nie wzmacnia tylko drenuje polską gospodarkę. Wszyscy mają wyższe koszty transportu i w efekcie mniejsze zyski. Pan Jelonek działał w biurze prasowym Konfederacji?” – pytał z niedowierzaniem.

„Orlen odnotowując zyski, przeznacza większe środki na inwestycje, bo pojawiają się w budżecie nowe możliwości. A stopa inwestycji ma wpływ na wzrost gospodarczy. Z Konfederacją współpracowałem w zakresie pomocy medialnej – odpowiadając na Pana pytanie” – odpisał Jelonek.

Źródło: Twitter

REKLAMA