Muhammad ibn Salman, saudyjski następca tronu.
Muhammad ibn Salman, saudyjski następca tronu. (Fot. Wikipedia)
REKLAMA
Zabawki uznane za „sprzeczne z wiarą muzułmańską”, zostały skonfiskowane przez władze saudyjskie w sklepach w Rijadzie. Nie chcą promocji ideologii LGBT.

„Kontrolujemy produkty kierowane do młodszego pokolenia, które są sprzeczne z wiarą muzułmanów, moralnością publiczną i noszą barwy homoseksualizmu” – tłumaczył urzędnik Ministerstwa Handlu.

Wśród przedmiotów wycofywanych ze sklepów są kokardy, spódnice, czapki i „wielokolorowe” akcesoria.

REKLAMA

Ta interwencja władz saudyjskich była nawet transmitowana w telewizji. Relacjonujący konfiskaty dziennikarz twierdził, że „flagi homoseksualne w jednym ze sklepów” stolicy to „zatruty przekaz kierowany do saudyjskiej młodzieży”.

Tęczowa flaga jest jednym z symboli używanych przez społeczność LGBT, ale w tym kraju Bliskiego Wschodu homoseksualizm jest uważany nadal za przestępstwo. W monarchii rządzi prawo islamskie.

Warto dodać, że podobnie jest w Katarze. Na piłkarskich Mistrzostwach Świata w tym kraju nie będzie żadnej promocji ideologii LGBT. Wysoki rangą funkcjonariusz resortu bezpieczeństwa ogłosił, że tęczowe flagi będą kibicom konfiskowane.

Tłumaczył to jednak „ochroną” takich kibiców przed możliwą agresją. Sami organizatorzy zapewniają, że „społeczność LGBT” w Doha będzie bezpieczna.

Źródło: Le Figaro/ Valeurs

REKLAMA