Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP
Obrazek ilustracyjny/Fot. PAP
REKLAMA
Kolejny zgon młodego sportowca. Nie żyje 22-letnia Georgia Solanaki. Dziewczyna upadła podczas treningu i już nie wstała. Mimo interwencji lekarzy nie udało się jej uratować.

O zgonie 22-latki poinformował portal libre.gr. Do zdarzenia doszło w środę 15 czerwca 2022 roku na stadionie uniwersyteckim w Komotini.

W trakcie zajęć 22-latka położyła się na bieżni. Zawodnicy obecni na stadionie początkowo sądzili, że dziewczyna po prostu odpoczywa. Dopiero po jakimś czasie zauważyli, że lekkoatletka się nie rusza.

REKLAMA

Interweniowały służby medyczne. Lekarze usiłowali przywrócić 22-latce funkcje życiowe. Ostatecznie jednak została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono jej zgon.

– Była oddana temu, co robiła. Nigdy nie opuściła treningu. Jeszcze w środę, kiedy w Komotini mocno padało, poszła na stadion, aby zrealizować swój codzienny program. Biegała na 100 i 200 metrów, ale także skakała w dal – powiedziała jedna z koleżanek 22-latki.

Z ustaleń biegłych wynika, że 22-latka zmarła na atak serca, który – jak mówią – wystąpił u niej z „nieznanej przyczyny”. Według greckich mediów, po sekcji zwłok przeprowadzone mają zostać także badania histologiczne i toksykologiczne. Ma to na celu ustalenie dokładnych przyczyn. Sekcja zwłok wykazała, że lekkoatletka nie miała żadnych problemów zdrowotnych.

Źródła: sportowefakty.wp.pl/libre.gr/Facebook

REKLAMA