Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor, Jacek Sasin Źródło: PAP, collage
Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor, Jacek Sasin Źródło: PAP, collage
REKLAMA
Prezesi dwóch wolnościowych partii wchodzących w skład Konfederacji – Janusz Korwin-Mikke (KORWiN) i Artur Dziambor (Wolnościowcy) – skrytykowali słowa Jacka Sasina na temat wydobycia węgla w Polsce.

– „To, że w ogóle mamy w Polsce jakieś wydobycie węgla, to zasługa Prawa i Sprawiedliwości” – Wicepremier Jacek Sasin, Warszawa, 22 czerwca 2022, koloryzowane… Że im takie rzeczy przez usta przechodzą – napisał na Twitterze Artur Dziambor – prezes Wolnościowców i lider Konfederacji na Kaszubach.

Wpis gdyńskiego posła podał dalej prezes partii KORWiN i założyciel „Najwyższego Czasu!” – Janusz Korwin-Mikke. Nestor polskiej prawicy dodał własny komentarz i wypowiedział się na temat olbrzymiego ego, które charakteryzuje polityków Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

– WCzc.Krzysztof Bosak postawił poważne zarzuty, a JE Jacek Sasin odpowiedział… PO-PSL, że oni też źle rządzili, a za ich czasów prezesi pili – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

– Na zwróconą przeze mnie uwagę jeden z członków „rządu” powiedział, że „Bosak nie dorósł, by mu odpowiadać” – dodał legendarny wolnościowiec.

Na koniec Janusz Korwin-Mikke stwierdził: – Oni nie dorośli, by rządzić!

REKLAMA