Gdańsk. Na Wyspie Sobieszewskiej znaleziono ludzkie szczątki

Policja
Policja - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA
Na terenie budowy na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku znaleziono ludzkie szczątki. Obecnie eksperci przeprowadzają badania w laboratorium kryminalistycznym, by dowiedzieć się więcej na ich temat.

Szczątki znaleziono na placu budowy przy ul. Nadwiślańskiej, podczas wykonywania prac ziemnych. Przed godziną 15. lokalni policjanci dostali zgłoszenie o odkryciu fragmentów ludzkiego szkieletu.

O sprawie informuje podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

REKLAMA

Według wstępnych ustaleń szczątki najprawdopodobniej pochodzą z okresu II wojny światowej. Jednak, aby mieć pewność, eksperci muszą przeprowadzić szereg badań.

Dopiero po przeprowadzeniu ekspertyzy będzie można z całą pewnością powiedzieć, że znalezione fragmenty ludzkiego szkieletu nie pochodzą z czasów współczesnych.

– Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza prowadzi oględziny miejsca zdarzenia i zabezpiecza znalezione kości, które decyzją prokuratora przewiezione zostaną do Zakładu Medycyny Sądowej – przekazała podinspektor Ciska.

Wyspa Sobieszewska to największa pod względem powierzchni i zarazem najbardziej wysunięta na wschód dzielnica Gdańska. Położona jest na wyspie o tej samej nazwie w ujściu Wisły do Morza Bałtyckiego.

Źródło: Radio Gdańsk

REKLAMA