Komisarz europejska z Finlandii zachwyca się Wielkim Meczetem i nie tylko…

Wielokulturowa Komisarz UE z Finlandii Fot. Twitter
REKLAMA
Jutta Pauliina Urpilainen to polityk Socjaldemokratycznej Partii Finlandii, parlamentarzystka, a od 2019 komisarz do spraw partnerstwa międzynarodowego w ekipie Ursuię von der Leyen. Zdaje się, że o wym „partnerstwie” wczuła się zbyt mocno w rolę.

Obecnie Jutta Urpilainen stała się bohaterką sieci społecznościowych w Finlandii za sprawą swojego zdjęcia w Wielkim Meczecie w Abu Zabi (ZEA) i wpisu: „zwiedzanie Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda w Abu Zabi było zapierającym dech w piersiach przeżyciem. Czuję się mała i pokorna w tym wspaniałym miejscu, które ucieleśnia przesłanie pokoju, różnorodności i tolerancji islamu”.

Deklaracja podziwu dla islamu idąca dość daleko. Wywołało to falę krytyki. Co ciekawe, zaatakowało ją także bliskie jej środowisko lewicy, przypominając np. ową „tolerancję” wobec homoseksualistów (Perttu Jussila z partii Zielonych).

REKLAMA

Inni kpili z „komisarki”, wskazując na rozdźwięk między deklaracjami o „różnorodności i tolerancji”, a strojem, który przywdziała na tą okazję i przypominali fatalną sytuację w dziedzinie praw człowieka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Mikko Kärnä, poseł Partii Centrum napisał: „Droga Jutto, bardzo dobrze podkreśliłaś wizerunek kobiet w islamie i ich pozycję. Z drugiej strony twój tekst mówi, że tylko liznęłaś studiowanie islamu”.

Miało być „wielokulturowo” i „poprawnie politycznie”, a wyszło jak zwykle…

REKLAMA