Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA
Jak wynika z najnowszego sondażu Kantar dla „Faktów” TVN i TVN24 największym poparciem cieszy się Zjednoczona Prawica. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje obecnie 31 procent badanych. To o punkt procentowy mniej niż w badaniu Kantar dla „Gazety Wyborczej” z 10 czerwca.

Duży wzrost poparcia, bo aż o 4 punkty procentowe, notuje Koalicja Obywatelska. Na tę formację chce głosować 26 procent respondentów.

REKLAMA

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem 10 procent ankietowanych. Poparcie dla tej formacji nie zmieniło się.

Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie formacje, czyli Lewica, na którą wskazało 8 procent badanych oraz Konfederacja z poparciem 6 procent. Dla pierwszego z tych ugrupowań poparcie nie uległo zmianie, zaś prawicowa koalicja straciła punkt procentowy.

Do Sejmu nie weszłyby pozostałe uwzględnione w badaniu formacje, a tych było kilka.

Na Koalicję Polską – PSL wskazało 2 procent badanych, co oznacza spadek poparcia o 2 punkty procentowe. Identycznym poparciem cieszy się AgroUnia.

O punkt procentowy mniej notuje Kukiz’15, na które wskazał 1 procent respondentów. Na końcu znalazło się Porozumienie Jarosława Gowina z wynikiem 0 procent.

Odpowiedzi „nie wiem/trudno powiedzieć/odmowa” udzieliło 14 procent badanych.


Zobacz także: PiS traci poparcie. Konfederacja balansuje na granicy progu [SONDAŻ]


Najnowszy sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 22-23 czerwca 2022 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1003 osób powyżej 18. roku życia.

Źródło: tvn24.pl

REKLAMA