Flaga Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: Pixabay
Flaga Ukrainy. Zdjęcie ilustracyjne. / Źródło: Pixabay
REKLAMA
Od 24 lutego, czyli początku rosyjskiej inwazji, zaginęło na Ukrainie około 20 tys. osób; niemal połowę z nich udało się odnaleźć, los pozostałych jest nieznany – poinformował w czwartek przedstawiciel ukraińskiej policji Ołeksij Serhiejew, cytowany przez agencję Ukrinform.

W tym samym czasie (od 24 lutego – PAP) zaginęły 533 osoby niepełnoletnie. Odnaleziono 360 z nich. Spośród dzieci, o których nie mamy informacji, 169 zaginęło w wyniku rosyjskiej agresji – dodał Serhiejew.

13 czerwca komendant główny ukraińskiej policji Ihor Kłymenko poinformował, że prowadzone są postępowania w sprawie śmierci ponad 12 tys. ukraińskich cywilów zamordowanych przez rosyjskie wojska, z czego 1200 ciał nie udało się jeszcze zidentyfikować. Przekazał również, że ponad 30 osób zginęło w ostrzałach konwojów humanitarnych.

REKLAMA

Według policyjnych danych, tylko w obwodzie kijowskim najeźdźcy zabili ponad 1500 cywilów. Najwięcej zbrodni popełniono w rejonie (powiecie) buczańskim, gdzie zamordowano ponad 1,1 tys. osób.

Źródło: PAP

REKLAMA