Fragment okładki tygodnika
Fragment okładki tygodnika "Najwyższy CZAS!"
REKLAMA

Temat, który podjął tygodnik „Najwyższy CZAS!”, czyli hasłowe ujęcie koncepcji międzymorza pt. „unia polsko-ukraińska”, wzbudził żywe emocje. Na YouTube komentarze już idą w tysiące. Niestety media społecznościowe mają to do siebie, że wielu komentuje, a bardzo niewielu wie, co komentuje.

Artykuły na ten temat można znaleźć w najnowszym wydaniu „Najwyższego CZASu!”, a na YouTube red. naczelny tygodnika Tomasz Sommer zarysował swoje podejście do tematu.

Sommer wyraźnie zaznacza, że nie chodzi o tworzenie jednego państwa z Ukrainą, ale o blok państw, którego Polska i Ukrainą będą stanowiły trzon ze względu na położenie i liczbę ludności.

REKLAMA

W skrócie jest to koncepcja tzw. międzymorza, czyli porozumienia państw Europy centralnej i wschodniej, które stanowiłoby siłę mogącą skutecznie przeciwstawić się rosyjskim i niemieckim próbom ich zwasalizowania.

I chociaż Sommer wyraźnie to mówi, większość komentarzy na YT jest zupełnie oderwanych od materiału, który komentują.

Koncepcja międzymorza to oczywiście zagrożenie dla Niemiec i Rosji (a także Francji jako części tandemu z Niemcami) i dlatego te państwa zawsze będą próbowały zdusić w zarodku każdą siłę rodzącą się w naszej części Europy. Dlatego m.in. Niemcy i Francja nie palą się teraz do pomocy Ukrainie, bo potrzebują Rosji, do trzymania w ryzach środkowo-wschodniej części kontynentu.

Zachęcamy do obejrzenia materiałów w tym temacie na YT (poniżej jeden z nich) i przeczytania artykułów w tygodniku „Najwyższy CZAS!”, a potem o ewentualne skomentowanie. Kolejność nieprzypadkowa ;)

REKLAMA