obywatel Iraku/Młode Niemki zgwałcone przez imigrantów/Gwałt/obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
REKLAMA
Sąd okręgowy w Olsztynie skazał na 3 lata więzienia obywatela Bangladeszu, który latem ubiegłego roku w Orzyszu popełnił przestępstwo seksualne wobec osoby małoletniej poniżej 15. roku życia.

Sprawa odbyła się z wyłączeniem jawności. O wyroku poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski. – Wydany w tej sprawie wyrok nie jest prawomocny – poinformował sędzia.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego miało dojść 12 sierpnia 2021 r. w jednym z lokali gastronomicznych w Orzyszu. Według ustaleń prokuratora Iqbal H. K. (obywatel Bangladeszu) miał wówczas przemocą doprowadzić osobę małoletnią poniżej 15. roku życia do tzw. innej czynności seksualnej.

REKLAMA

– Sąd uznał Iqbala H. K. za winnego popełnienia zarzuconego mu czynu i skazał go za to na karę 3 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł wobec oskarżonego także środek karny w postaci zakazu zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz utrzymywania i nawiązywania jakichkolwiek kontaktów z pokrzywdzoną małoletnią przez 10 lat – poinformował sędzia Dąbrowski-Żegalski i podkreślił, że sąd nie miał wątpliwości co do winy oskarżonego.

– Oskarżony doprowadził małoletnią do innej czynności seksualnej wbrew jej woli, stosując wobec niej przemoc w formie naruszenia nietykalności cielesnej. W tym przypadku ta przemoc nie miała dużego nasilenia, ale jej użycie w toku postępowania zostało bezsprzecznie przez Sąd potwierdzone – poinformował rzecznik sądu.

Obywatel Bangladeszu jest tymczasowo aresztowany.

Źródło: PAP

REKLAMA