Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Amerykańska agencja kosmiczna NASA ogłosiła, że powoła niezależny zespół do naukowego zbadania niezidentyfikowanych zjawisk powietrznych UAP, znanych wcześniej jako UFO. Ma to być pierwszy krok w wyjaśnianiu tajemniczych zjawisk.

Zespół otrzyma grant w wysokości 100 tys. $ na badanie UAP, czyli obserwację zdarzeń na niebie, które nie mogą zostać zidentyfikowane jako statki powietrzne albo nie są znane
z perspektywy naukowej.

REKLAMA

Badanie, które ma się rozpocząć wczesną jesienią, ma ograniczone cele: zidentyfikowanie dostępnych danych o zjawiskach, zbadanie sposobów zbierania danych w przyszłości i tego,
jak informacje te mogą zostać użyte do naukowego zrozumienia tajemniczych fenomenów.

Ustalenie, które wydarzenia są naturalne, będzie pierwszym krokiem w identyfikacji lub łagodzeniu skutków takich zjawisk, co współgra z jednym z celów NASA, aby zapewnić bezpieczeństwo statkom powietrznym.

Nie ma dowodów, że UAP mają pochodzenie pozaziemskie.

Badanie będzie oddzielne i niezależne od powołanego wcześniej przez Pentagon zespołu do badania UAP/UFO. W opublikowanym w ub. roku raporcie zidentyfikowano 144 przypadki obserwacji tajemniczych zjawisk z lat 2004-2021, z czego 143 pozostają bez jednoznacznego wyjaśnienia, zaś jedno przypisano naturalnemu zjawisku.

80 z nich zaobserwowano za pomocą więcej niż jednego przyrządu. W 18 przypadkach zaobserwowano obiekty wykazujące niezwykłe schematy ruchu i charakterystykę lotu zdającą się wskazywać na zaawansowane technologie.


Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 25-26 (2022) „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.


 

REKLAMA