Kaczyński znalazł nowego winnego nieszczęsnego Polskiego Ładu. Jest odpowiedź Gowina

Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński Źródło: PAP
Jarosław Gowin, Jarosław Kaczyński Źródło: PAP
REKLAMA
Jarosław Kaczyński znalazł nowego winnego nieszczęsnego Polskiego Ładu. Wskazuje na Jarosława Gowina. Lider Porozumienia szybko się odgryzł.

Kaczyński udzielił kolejnego prasowego wywiadu rządowym mediom. Tym razem padło na „Polska Times” i dzienniki regionalne należące do Orlenu.

W wywiadzie pytano Kaczyńskiego o inflację. Prezes PiS całkowicie odrzucił twierdzenia, jakoby ta była efektem polityki gospodarczej jego ugrupowania.

REKLAMA

Słyszałem, że inflacja jest naszą winą, tymczasem trzeba jasno powiedzieć, że żaden rząd nie byłby w stanie uniknąć inflacji w takiej sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się światowa gospodarka i finanse. Inflacja nie jest wynikiem działań rządu i Narodowego Banku Polskiego lecz Rosji, która wywołała wojnę – stwierdził w iście propagandowym stylu lider PiS.

Poruszono także temat nieszczęsnego Polskiego Ładu, który okazał się kompromitacją i który już kilkukrotnie łatano. Kaczyński uważa, że wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi „udało się w ogromnej części go naprawić”.

Jednak tego wcześniejszego zamieszania nie da się cofnąć – ma świadomość Kaczyński.

Jednocześnie znalazł nowego winnego klapy Polskiego Ładu. Tym razem padło na Jarosława Gowina.

Pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym. Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin to państwo wiecie – stwierdził Kaczyński.

Na odpowiedź prezesa Porozumienia nie trzeba było długo czekać. Gowin skomentował zarzuty Kaczyńskiego na Twitterze.

„Jarku, gdy razem z moimi ekspertami ostrzegałem ciebie i Mateusza, że Polski Ład będzie gniotem, a inflacja zje oszczędności Polaków, to zamiast słuchać wolałeś przekupywać moich posłów. I tymi metodami próbujesz dalej zaklinać rzeczywistość” – napisał w mediach społecznościowych Gowin.

REKLAMA