Janusz Korwin-Mikke Donald Tusk
Janusz Korwin-Mikke i Donald Tusk. / Fot. Instagram/PAP (kolaż)
REKLAMA
Janusz Korwin-Mikke zakpił z Donalda Tuska. Jeden z liderów Konfederacji sparafrazował słowa lidera Platformy Obywatelskiej dotyczące mieszkań w Polsce.

Tusk spotkał się w sobotę 18 czerwca z uczestnikami pierwszego z cyklu spotkań pod hasłem „MeetUp Nowa Generacja” w Gołkowicach Górnych w Małopolsce. Jedna z uczestniczek spotkania zapytała szefa PO, czy jeśli jego partia wygra następne wybory parlamentarne, zagwarantuje młodym „europejskie standardy mieszkania” w Polsce.

– Ja wiem, co to znaczy być młodym człowiekiem, wziąć ślub, być po raz pierwszy ojcem i nie mieć żadnej szansy na mieszkanie (…) Dlatego bym dzisiaj powiedział bez chwili wahania, że mieszkanie jest prawem człowieka, to znaczy móc mieszkać w godnych warunkach to nie jest jakiś przywilej, to nie może być marzenie i dorobek całego życia – odparł Tusk.

REKLAMA

Według niego, dostępność mieszkań powinna być jednym z filarów ewentualnego porozumienia opozycji po wygranych wyborach parlamentarnych. – Będę to proponował jako jedną z platform porozumienia między partiami – powrót do realnych przez nas realizowanych projektów, które znowu pozwolą młodym ludziom w mieszkaniu mieszkać, a nie o mieszkaniu marzyć – deklarował lider PO.

Przekonywał, że programy, które realizowały m.in. rządy PO-PSL (m.in. „Mieszkanie dla młodych” – PAP), działały bez porównania lepiej. Zdaniem Tuska należy powrócić do tych rozwiązań, a także zaczerpnąć z koncepcji duńskich, niemieckich i holenderskich. – Tak, aby to marzenie o mieszkaniu znowu nie było marzeniem tego typu, jak za czasów mojej młodości, to znaczy, że jak będę na emeryturze, to może doczekam tego swojego M2 czy M3 – zaznaczył Tusk.

Jego zdaniem, muszą to zrozumieć także gospodarczy liberałowie. – Oni muszą także stanowczo i jednoznacznie powiedzieć sobie, że mieszkanie dla polskiej rodziny staje się jej prawem. Nie może być wyłącznie marzeniem albo wyłącznie towarem czy przedmiotem spekulacji wielkich korporacji – twierdził Tusk.

Słowa lidera PO sparafrazował Janusz Korwin-Mikke. „Buty to podstawa! Posiadanie dobrych butów jest prawem człowieka, to znaczy móc chodzić w dobrych butach, to nie może być marzenie młodego człowieka. Każdy powinien mieć zagwarantowane w #Konstytucji prawo do 5 par butów rocznie, a #kobiety dodatkowo 2 pary szpilek. kONsTYtuskJA!” – ironizował na Twitterze legendarny wolnościowiec.

Źródła: PAP/Twitter

REKLAMA