Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
Wybory/Obrazek ilustracyjny/Foto: PAP
REKLAMA
Zjednoczona Prawica utrzymuje dziesięciopunktową przewagę procentową nad Koalicją Obywatelską. W Sejmie znalazłoby się pięć partii – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

W przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl badaniu poparcia dla partii politycznej Zjednoczona Prawica utrzymała poparcie na poziomie 37 proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby zagłosować 27 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania.

REKLAMA

Z 11 proc. poparciem na podium znalazła się Polska 2050, i jest to spadek o 1 punkt procentowy.

Lewica może liczyć na 9 proc. poparcia (o 2 punkty więcej niż ostatnio), a Konfederacja na 7 proc. głosów (o 2 punkty procentowe mniej niż poprzednio).

Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się 4 proc. poparciem (spadek o 1 punkt procentowy). Na Kukiz’15 i Porozumienie chciałoby głosować po 2 proc. badanych. Formacja Pawła Kukiza utrzymuje wynik z poprzedniego badania, a ugrupowanie Jarosława Gowina odnotowało wzrost, bo w ostatnim sondażu wskazało ją 1 procent respondentów.

Deklarowana w sondażu frekwencja wyborcza wynosi 60 proc., co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 17 do 20 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1075 osób.

REKLAMA