Norwegia. Nowe informacje w sprawie nocnej strzelaniny

Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia po strzelaninie w Oslo. / foto: PAP/EPA
Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia po strzelaninie w Oslo. / foto: PAP/EPA
REKLAMA
Strzelanina w klubie dla gejów w Oslo, w której w sobotę w nocy zginęły dwie osoby, a 10 zostało rannych, mogła być aktem terrorystycznym – poinformowała norweska policja. Odwołano mającą się odbyć w sobotę paradę osób homoseksualnych Pride.

Zatrzymany mężczyzna działał najprawdopodobniej w pojedynkę, jest podejrzany o morderstwo, usiłowanie morderstwa oraz akt terrorystyczny – przekazał w sobotę na konferencji prasowej Christian Hatlo z policji.

Jak dodał, brane jest pod uwagę „przestępstwo z nienawiści”. – Jest to dość silny ślad – podkreślił Hatlo.

REKLAMA

Inna hipoteza wskazuje, że do strzelaniny mogła doprowadzić choroba psychiczna.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Według norweskiego dziennika „VG” 42-letni sprawca ma norweskie obywatelstwo, jest pochodzenia irańskiego, był wcześniej znany służbom specjalnym PST. Wcześniej został skazany za grożenie nożem oraz przestępstwo narkotykowe.

W związku z wydarzeniami organizatorzy mającej przejść ulicami Oslo kolorowej parady Pride odwołali imprezę. Wcześniej zaapelowała o to policja.

Do strzelaniny doszło w sobotę o godzinie 1.14 w popularnym wśród homoseksualistów klubie nocnym London Pub w rozrywkowej dzielnicy miasta. Wśród poszkodowanych są również goście sąsiedniego lokalu.

Zobacz także: Strzelanina w klubie nocnym dla homoseksualistów w Oslo. Są ofiary śmiertelne [VIDEO]

Źródło: PAP

REKLAMA