Sommer odpowiada Korwin-Mikkemu: „Niestety to nieprawda”

Tomasz Sommer i Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
Tomasz Sommer i Janusz Korwin-Mikke. Foto: PAP
REKLAMA
W jednym z wpisów Janusz Korwin-Mikke nawiązał do struktury etnicznej „w kierownictwie bolszewików”. Na te słowa zareagował Tomasz Sommer. „Niestety to nieprawda” – napisał.

„Ręce opadają. Tak Sowieci mordowali. Ale „Sowieci” to tak samo Ukraińcy jak Rosjanie. Poza tym Sowieci zamordowali 200 tys. Polaków + 20.000 w Katyniu – a Rosjan, Ukraińców, Kazachów, Białorusinów &c wymordowali w/g różnych szacunków od 8 do 37 milionów!! Sowieci to WRÓG Rosjan” – napisał na Twitterze Janusz Korwin-Mikke.

Na wpis zareagował redaktor naczelny „Najwyższego CZAS!”-u i nczas.com dr Tomasz Sommer.

REKLAMA

„Jeśli spojrzymy na statystykę ofiar represji to okaże się, że proporcjonalnie do wielkości populacji w Sowietach zamordowano najwięcej Polaków a najmniej Żydów i Rosjan. To pokazuje, kto w tym kraju rządził. W każdym razie w sensie etnicznym sowieci nie byli wrogami Rosjan” – podkreślił.

„W kierownictwie bolszewików (1917-27) Rosjan nie było W OGÓLE (wyjątkiem Lenin: 1/4 Rosjanin, 1/4 Żyd, 1/2 Kałmuk). Reszta to ŻYDZI (83%) POLACY, Łotysze i inni. Tę międzynarodową ferajnę rozwalił i wymordował Stalin (Gruzin) + Beria (Mingrel), Jahoda (Żyd) i wszyscy odetchnęli” – stwierdził poseł Konfederacji.

Sommer jednak nie zgodził się ze słowami Korwin-Mikkego. „Niestety to nieprawda. Jeśli za kierownictwo bolszewików uznać Politbiuro to w latach 17-27 byli tam następujący Rosjanie: Bubnow, Stasowa, Rykow, Tomski, Kalinin, Krestinski, Woroszyłow, Mołotow, Kujbyszew i Lenin. Polaka nie było żadnego. Żydów dziewięciu. Z Kaukazu dwie osoby” – wskazał.

„Obecność Polaków we władzach sowieckich to mit. Był w nich tylko Dzierżyński, ale nie miał stanowiska decyzyjnego. W sowieckich gremiach decyzyjnych z Polaków najwyżej zaszedł Stanisław Kosior, członek Politbiura w latach 30-37. Przeciętny człowiek o nim nie słyszał” – wyjaśnił Sommer.

REKLAMA