Uwaga na upały i burze z gradem! [PROGNOZA POGODY]

Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
Termometr, upał, pogoda. Foto: Pixabay.com
REKLAMA

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie falującego frontu, tylko w pierwszej połowie nocy nad północne rejony kraju będzie sięgał klin wyżu znad Finlandii. W nocy nad dzielnicami północnymi, a w dzień już tylko na północnym zachodzie utrzyma się chłodniejsze powietrze polarne morskie, reszta kraju pozostanie w upalnym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie gdzieniegdzie małe. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od woj. pomorskiego i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 33 st. C w centrum i 37 st. C na południowym wschodzie, nad morzem około 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

REKLAMA

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od Zatoki Gdańskiej po Dolny Śląsk, tutaj prognozowane opady w czasie burz do 20 mm, lokalnie do 30 mm. Temperatura minimalna od 16 st. C do 21 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, miejscami z gradem. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią w pasie od woj. pomorskiego i zachodu woj. warmińsko-mazurskiego po Śląsk i Małopolskę. Prognozowane opady w czasie burz do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. C na zachodzie do 34 st. C w centrum i 37 st. C na południu i południowym wschodzie, nad morzem około 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie z kierunków południowych, nad morzem północny. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

W Warszawie w czwartek początkowo zachmurzenie małe, po południu wzrastające do umiarkowanego i dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, okresami z gradem. W trakcie burz suma opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna 34 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W trakcie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i słabych burz. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. Lokalnie nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 21 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w trakcie burz porywisty, południowo-wschodni i wschodni, okresami zmienny.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana suma opadów w trakcie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 35 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W trakcie burz porywy do 65 km/h.

(PAP)

REKLAMA