Za sikanie do morza będzie duża kara.
Plaża w hiszpańskiej miejscowości Vigo. / Fot. Luis Miguel Bugallo Sánchez, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons.
REKLAMA

Władze hiszpańskiego miasta Vigo zatwierdziły nowe przepisy dotyczące zachowania na plażach zlokalizowanych na terenie tej gminy. Przewidują one m.in. wysokie kary finansowe za wypróżnianie się wczasowiczów podczas plażowania.

Za sikanie lub – co gorsza – robienie popularnej „dwójki” na terenie plaży lub w sąsiadującej z nią wodzie oceanicznej przewidziano karę w wysokości 750 euro.

REKLAMA

Głosujący za nowymi przepisami radni wyrazili nadzieję, że wprowadzone restrykcje służą podniesieniu higieny w miejscach wypoczynku tego największego miasta wspólnoty autonomicznej Galicji. W dokumencie zaznaczono, że “wypróżnianie się na plaży jest pogwałceniem zasad sanitarnych i przepisów dotyczących higieny”.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem
Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Autorzy nowego prawa, które zacznie obowiązywać w tym liczącym blisko 300 tys. mieszkańców mieście od 18 lipca, poinformowali, że na plażach przybędzie w najbliższych dniach toalet.

Bez koszulki tylko na plaży. Rezerwacja miejsca karana

Jakie jeszcze nowe przepisy obejmą plażowiczów? Podczas kąpieli w morzu nie będzie można używać mydła oraz szamponu. Morskiej wody nie będzie można wykorzystywać także do mycia naczyń czy innych przyborów kuchennych.

Nowe przepisy dotyczące wypoczynku w strefie przybrzeżnej zakazują również chodzenia przez mężczyzn poza terenem plaży bez koszulek, a także wnoszenia na nią butli gazowych i grania w bejsbol.

Sankcje obejmą też osoby, które rozłożą na piasku ręczniki lub parasole tylko po to, aby zarezerwować sobie miejsce na plaży, na której nie będą obecni.

REKLAMA