Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Prognoza pogody. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
REKLAMA

W sobotę w ciągu dnia w Polsce na wschodzie i w centrum będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie małe i umiarkowane. Okresami we wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a na krańcach wschodnich oraz w Tatrach miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 23 do 28 stopni Celsjusza. Chłodniej nad morzem i w górach od 18 do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie małe, tylko na krańcach wschodnich duże i tam początkowo przelotne opady deszczu. Gdzieniegdzie silne zamglenia, lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 11 do 16 stopni, cieplej na krańcach południowo-wschodnich, tam 17-18 st. C. Wiatr na ogół słaby, w centrum i na zachodzie z kierunków wschodnich, na wschodzie kraju z kierunków północnych.

REKLAMA

W niedzielę w Polsce zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach wschodnich przejściowo duże, i tam możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 22-23 st. C na północy kraju, około 26 stopni w centrum, do 29-30 st. C na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, tylko na wschodzie z kierunków północnych.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie początkowo duże, później od zachodu postępujące stopniowo przejaśnienia i rozpogodzenia. Możliwe, zwłaszcza w pierwszej połowie dnia słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 24 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Lokalnie nad ranem możliwe silne zamglenia. Temperatura minimalna 14 stopni. Wiatr przeważnie słaby, północno-zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna wyniesie 25 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, zmienny.

(PAP)

REKLAMA