Kaczyński kontra gender. „Płeć jest zdecydowana na poziomie chromosomów”

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński. /Zdjęcie: PAP
REKLAMA

Mamy elementarna wiedzę z biologii, wiemy, że płeć jest zdecydowana na poziomie chromosomów – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

„(…) tam jest frakcja, która chce z nami walczyć i nawet gdyby toczyły się ciężkie walki na granicach Polski, to oni przed wszystkim zabiegaliby o to, żeby w Polsce uznać, że każdy może sobie określić, czy jest Piotrem, czy Zosią i może to zmienić z dnia na dzień i potem jeszcze raz” – powiedział w sobotę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w Białymstoku.

REKLAMA

Dodał, że w tej sprawie „zachowujemy zdrowy rozsądek”.

„Mamy elementarna wiedzę z biologii, wiemy że płeć jest zdecydowana na poziomie chromosomów. I że rzeczywiście zdarzają się przypadki, to jest mniej więcej promil, jeden na tysiąc, że człowiek ma jakieś zachwianie w świadomości. I takim ludziom trzeba pomóc, w skrajnych wypadkach trzeba przeprowadzić operację, ale to nie oznacza, że po tej operacji mężczyzna będzie kobietą a kobieta mężczyzną” – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Dodał, że nie jest „przeciwko temu, żeby tym ludziom, których to nieszczęście spotkało, nie pomagać”.

„Ale to nie oznacza, że jeśli w innych krajach jest zachwianie tradycyjnego sposobu myślenia, to my się mamy zachwiać. Mody mijają, a naród trwa” – stwierdził prezes PiS.

REKLAMA