Szybki „postęp”. Szwajcaria „przeżyła” swój pierwszy oficjalny „ślub” homoseksualistów

Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

Pierwsze małżeństwa homoseksualne zostały już zawarte w Szwajcarii. Taka możliwość pod łagodną nazwą „małżeństw dla wszystkich” została oficjalnie przegłosowana w referendum niecały rok temu. Dla złagodzenia pewnego szoku pierwszy ślub jednopłciowy zawierały lesbijki.

Panny Anna i Laura wystąpiły przed tłumem dziennikarzy mówiąc o „wspaniałym momencie” i cieszyły się z licznej widowni. 46-letnia Aline i 45-letnia Laure są w związku od 21 lat i teraz… „wyszły za mąż” w Palais Eynard w Genewie.

REKLAMA

Chodzi o demolowanie rodziny

„Mam teraz ogromną przyjemność ogłosić wam, że jesteście oficjalnie małżeństwem” – uroczyście oświadczyła Marie Barbey-Chpuis, burmistrz miasta, która osobiście przewodniczyła tej pierwszej i „historycznej” ceremonii.

„Panny młode” po złożeniu przysięgi pocałowały się przy głośnym aplauzie zgromadzonych. Od 2003 roku, kiedy to zawarły dopuszczalny w Szwajcarii oficjalny konkubinat, miały i tak zagwarantowane wszystkie prawa. W takich przypadkach zawsze chodzi jednak o coś więcej… W tym przypadku pary tej samej płci mogą wspólnie adoptować dzieci.

Burmistrz Marie Barbey-Chpuis mówiła, że chodzi tu o „wolność kochania i bycia kochanym” i „egalitarność”, ale typowa dla środowisk LGBT nowomowa nie zmienia faktu, że w rzeczywistości chodzi o demolowanie instytucji rodziny.

Zaraz po „ślubie” Alicji Laury, na kobierzec ślubny merostwa Genewy weszła para męska, Daniel (54 lata), projektantem wnętrz i Xavierem, 51-letni stylista. Był aplauz, ciasto i szampan.

Siła obróbki medialnej i oduraczania

Szwajcarzy zagłosowali za zrównaniem praw związków jednopłciowych w referendum z 26 września 2021 r. Za było aż 64,1% głosujących, co pokazuje siłę obróbki medialnej i progresywnego oduraczania. Szwajcaria była tu jednym z ostatnich krajów Europy Zachodniej, które podjęły ten krok. W czołówce „postępu” jest Holandia, która wprowadziła takie „śluby” w 2001 r.

„Postęp” w XXI wieku przyspieszył. Szwajcaria zdepenalizowała co prawda homoseksualizm dość wcześnie, bo w 1942 r., ale policja miejska i kantonalna prowadziła np. rejestry homoseksualistów aż do początku lat 90.

REKLAMA