Jaki majątek posiada prezydent Andrzej Duda? Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie głowy państwa

Sąd Najwyższy opublikował oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2021 r. Wynika z niego, że prezydent jest współwłaścicielem dwóch mieszkań, posiada ponad 300 metrową działkę i 30 tys. zł oszczędności.

Prezydent Andrzej Duda. Foto: president.gov.ua
Prezydent Andrzej Duda. Foto: president.gov.ua
REKLAMA

Oświadczenie majątkowe prezydenta za ubiegły rok datowane jest na 29 marca. Dokument ten został opublikowany na stronie SN w minioną środę. Zgodnie z przepisami oświadczenie majątkowe głowy państwa trafia do Pierwszego Prezesa SN.

Dwa mieszkania i działka

Z dokumentu wynika, że Andrzej Duda wraz z żoną posiadają dwa mieszkania o powierzchni 79 m2 i 132 m2. Prezydent jest też właścicielem 325 metrowej działki, która należy do majątku odrębnego.

REKLAMA

Prezydent zgromadził na rachunkach bankowych 30 tys. zł i 100 euro oszczędności. W oświadczeniu prezydenta widnieją akcje spółki Skotan o wartości ok 60 tys. zł oraz 29 tys. zł w polisie ubezpieczeniowej w III filarze.

Kredyt i zarobki

Jak wynika z oświadczenia, Andrzej Duda ma rachunek karty kredytowej z limitem do 20 tys. zł, obecnie bez zadłużenia. Do zobowiązań prezydenta należy też kredyt hipoteczny w wysokości 497 tys. zł przeznaczony na zakup mieszkania. W ubiegłym roku Andrzej Duda zarobił 281 tys. 991 zł brutto z tytułu uposażenia prezydenta.

Jako pierwszy informacje o oświadczeniu majątkowym prezydenta Dudy podał TVN24.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego u prezydenta Dudy. Część posiedzenia ma charakter niejawny

REKLAMA