Gra w tenisa.
Gra w tenisa. Fot. ilustracyjne. Foto: Pixabay
REKLAMA

W poniedziałek 4 lipca pokonały znacznie wyżej notowane i grające z „piątką” Amerykankę Asię Muhammad i Japonkę Enę Shibaharę 6:4, 7:6 (7-3). Ich kolejnymi rywalkami będą Amerykanki Danielle Collins i Desirae Krawczyk.

36-letnia warszawianka jest ostatnią reprezentantką Polski w turnieju seniorskim. Na londyńskiej trawie największy sukces odniosła w 2018 roku, kiedy dotarła do półfinału debla.

REKLAMA

Polsko-nowozelandzka para wcześniej pokonała Irinę Begu i Anhelinę Kalininę, a w drugiej rundzie po pasjonującym boju zdołała wyeliminować Amerykanki Catherinę Harrison i Sabrinę Santamarię.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Spotkanie parą amerykańsko-japońską było niezwykle wyrównane. Długo żadna z par nie zwykła popełniać błędów przy swoim serwisie. Do pierwszego przełamania doszło w dziewiątym gemie, a tej sztuki dokonały Rosolska i Routliffe. Wygrały tego gema i całego pierwszego seta w stosunku 6:4.

W drugiej w piątym gemie Polka i Nowozelandka miały szansę a kolejne przełamanie, ale ostatecznie rywalki zdołały wyjść z opresji i prowadziły 3:2. Były przełamania z obydwu stron i o losach tego seta rozstrzygnął tie-break. Rosolska i Routliffe nie pozostawiły już złudzeń i mogły cieszyć się z awansu.

REKLAMA