Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay
REKLAMA

Tymczasowy areszt zastosował Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim wobec 39-latka, podejrzanego o dokonanie rozboju i kierowanie gróźb karalnych. Mężczyzna miał m.in. grozić przypadkowym osobom maczetą – poinformowała policja.

Jak przekazała podkom. Ewelina Wrzesień, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w sobotę 2 lipca około godziny 23, ostrowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który na osiedlu Stawki miał chodzić z maczetą i zaczepiać przypadkowe osoby.

REKLAMA

Na miejsce zostały skierowane patrole. Po chwili funkcjonariusze ostrowieckiej komendy zauważyli mężczyznę, który wyglądem odpowiadał rysopisowi agresora. Okazał się nim 39-letni ostrowczanin, przy którym policjanci ujawnili maczetę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

– W trakcie prowadzonych czynności śledczy ustalili, że 39-latek przy użyciu niebezpiecznego narzędzia groził 14-latkowi. Dodatkowo wyszło na jaw, że 22 czerwca w jednym z osiedlowych sklepów na terenie miasta dokonał rozboju. Jak ustalili policjanci, 39-latek wszedł do sklepu i grożąc personelowi przedmiotem przypominającym broń palną, dokonał kradzieży dwóch butelek piwa – przekazała podkom. Wrzesień.

Na wniosek funkcjonariuszy i prokuratora ostrowiecki sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– 39-latek popełnił te czyny w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa – zaznaczyła funkcjonariuszka.

Mężczyźnie może grozić do 18 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA