Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie pozycje w Donbasie. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Abaca
Rosjanie ostrzeliwują ukraińskie pozycje w Donbasie. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: PAP/Abaca
REKLAMA

Siły ukraińskie odbiły szturmy wojsk rosyjskich w okolicach Dementijiwki w obwodzie charkowskim oraz Iwaniwki i Dołyny w obwodzie donieckim – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku.

Na kierunku charkowskim siły rosyjskie ostrzeliwały liczne miejscowości, w tym Charków, Słatyne, Petriwkę i Korobotkyne, a także zaatakowały dwoma śmigłowcami Ka-52 okolice Werchniego Sałtowa i Petriwki.

REKLAMA

Na kierunku słowiańskim wojska rosyjskie ostrzeliwały kilkanaście miejscowości, w tym Dołynę, Mazaniwkę i Husariwkę. Atakowano też liczne miejscowości na kierunku bachmuckim, w tym Biłohoriwkę, Sołedar i Bachmut. Siły ukraińskie udaremniły wszystkie działania szturmowe jednostek rosyjskich w okolicach m.in. Jakowliwki i Werszyny.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Wojsko rosyjskie kontynuowało też, choć z mniejszą intensywnością, ostrzały na kierunkach awdijiwskim, kurachowskim, nowopawliwskim i zaporoskim.

Na kierunku południowobużańskim siły rosyjskie ostrzeliwały wiele miejscowości, w tym Ołeniwkę, Łucz i Osokoriwkę.

Według sztabu straty przeciwnika są tak duże, a morale wśród żołnierzy rosyjskich tak niskie, że dowództwo stosuje wobec podwładnych przymus fizyczny.

(PAP)

REKLAMA