Rosyjskie wiadomości, źródło: YouTube/mPress
Rosyjskie wiadomości, źródło: YouTube/mPress
REKLAMA

Doskonale wiemy o tym, że rosyjskie media to czysta propaganda. Niedawno na YouTube pojawił się odcinek prokremlowskich wiadomości z polskim lektorem, dzięki czemu każdy może przekonać się na własne uszy, co codziennie wmawia się milionom telewidzów.

Rosyjskie „Wiadomości” słyną z jednostronnej narracji i powielania propagandy Kremla. Niedawno w Internecie pojawił się pojedynczy odcinek programu z polskim lektorem, który ułatwia zrozumienie całości przekazu. Prezenterka oraz reporterzy mówią o bohaterstwie armii Federacji Rosyjskiej, „operacji specjalnej” na Ukrainie, wyzwalaniu Donbasu z rąk faszystów i nazistów, a także pomocy humanitarnej dla mieszkańców tych terenów. Putin lubi to.

REKLAMA

Kraje należące do NATO, w tym Polska, są przedstawione jako agresywne i wrogo nastawione do Rosji. Co więcej, według tej wizji Zachód chętnie dostarcza broń Ukrainie, która służy potem do mordowania niewinnych cywilów. Federacja Rosyjska rzecz jasna działa ze szlachetnych pobudek, starając się przywrócić pokój i bezpieczeństwo w regionie dręczonym przez ukraińskich nacjonalistów. Sytuacja jest czarno-biała i trudno tu o jakieś niuanse.

Źródło: mpress.pl

REKLAMA