Najnowszy SONDAŻ: Zjednoczona Prawica na czele. Konfederacja przed Lewicą

Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Sejm. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, zwyciężyłaby w nich Zjednoczona Prawica; próg wyborczy przekroczyłoby pięć ugrupowań – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Według sondażu – opublikowanego w piątek – oddanie głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 procent badanych zdecydowanych ws. głosowania – tyle samo ile w badaniu z poprzedniego tygodnia. Z kolei poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wzrosło o 1 pkt proc. i wynosi obecnie 27 procent.

REKLAMA

Na Polskę 2050 głosować chce 10 procent badanych, co oznacza spadek o 1 pkt proc. Poparcie dla Konfederacji nie zmieniło się i wynosi 9 procent. Lewica uzyskała 8 procent poparcia – mniej o 1 pkt proc.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

PSL wskazało 3 procent ankietowanych – mniej o 1 pkt proc. Na Kukiz’15 głos oddałoby 2 procent respondentów – wzrost o 1 pkt proc. Porozumienie, tak jak tydzień temu, z zerowym poparciem. Na „inne ugrupowanie” oddanie głosu zadeklarowało 2 procent respondentów – więcej o 1 pkt. proc.

Deklarowana frekwencja wyniosła 53 procent, co oznacza spadek o 4 pkt proc.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview – samodzielne wypełnienie ankiety internetowej) na panelu internetowym w dniach 15-18 lipca br., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania grupie liczącej 1082 osoby.

REKLAMA