Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zgromadzą rekordową liczbę młodych katolików

Papież Franciszek, Papież Jan Paweł II Źródło: PAP, wikimedia, collage
Papież Franciszek, Papież Jan Paweł II Źródło: PAP, wikimedia, collage
REKLAMA

Na zaplanowane w sierpniu 2023 r. w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży przybędzie około 1,4 mln osób, szacują w poniedziałek władze portugalskiej policji, które rozpoczęły już przygotowania do 38. edycji tej największej na świecie imprezy młodych katolików.

Cytowane w poniedziałek przez dziennik “Jornal de Noticias” portugalskie władze policyjne podały, że w sumie funkcjonariusze będą ochraniać 50 dużych wydarzeń odbywających się w ramach ŚDM.

REKLAMA

Jak powiedział szef departamentu operacyjnego portugalskiej policji Pedro Moura, jej władze rozpoczęły już współpracę z wymiarem ścigania innych państw w celu koordynacji działań w związku z bezpieczeństwem imprezy.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

“Przybędą na nią tłumy, które przyciągną kieszonkowców, dilerów narkotykowych oraz osoby aktywne w innych obszarach przestępczości”, dodał Moura.

Przedstawiciel policji wyjaśnił, że portugalskie służby spodziewają się, że na organizowaną w aglomeracji Lizbony imprezę młodych katolików przybędą też zorganizowane grupy przestępcze z innych państw świata.

Zapoczątkowane z inicjatywy papieża Jana Pawła II Światowe Dni Młodzieży odbywają się co kilka lat w jednym z dużych miast świata. W mającej charakter religijnego festiwalu kilkudniowej imprezie uczestniczy też papież.

(PAP)

REKLAMA