Polacy pobili się z Rosjanami w Turcji [FOTO]

Bójka Polaków z Rosjanami pod hotelem w Turcji Źródło: Twitter
Bójka Polaków z Rosjanami pod hotelem w Turcji Źródło: Twitter
REKLAMA

Polscy turyści pobili się z Rosjanami pod hotelem w Turcji. Powód bójki miał być bardzo prozaiczny – obie narodowości po prostu za sobą nie przepadają i jakoś tak wyszło.

Rosyjskie media informują, że 13 lipca 2022 w Alanya w „Quattro Beach” w tzw. tureckiej riwierze czwórka polskich turystów pobiła się z rosyjskim małżeństwem.

REKLAMA

Według relacji rosyjskich mediów obsługa hotelu i pozostali turyści w ogóle nie interweniowali, tylko przyglądali się bijatyce.

„Niektórzy hotelarze w Turcji nie tylko naruszają wszystkie przepisy dotyczące gościnności – bezpośrednio zezwalają na przestępstwa przeciwko turystom, głównie z Rosji, w swoich kurortach” – podaje rosyjski kanał Telegram Rybar.

Świadkowie zdarzenia tak opisują całą sytuację: „13 lipca w hotelu grupa czterech Polaków zaatakowała mężczyznę w restauracji. Pracownicy ochrony hotelu i obsługa w milczeniu obserwowali, co się dzieje i nie interweniowali, pomimo krzyków i próśb pary, która próbowała przerwać walkę na własną rękę”.

Trzeba tu jednak brać poprawkę na to, że o sprawie informują propagandowe media rosyjskiej. To jasne, że kremlowscy propagandyści będą robili z Rosjan ofiary.

Ujęcia z monitoringu, które znalazły się na Twitterze TV Visegrad, pokazują jednak jedynie wymianę ciosów i nie da się z nich wywnioskować, kto kogo zaatakował.

W mediach pojawiają się doniesienia, że powodem bójki była wrogość na tle narodowym pomiędzy obiema grupami turystów.

Niestety, ale żadne media nie podają, kto wyszedł z bójki zwycięsko.

Rosyjski minister obrony: Będziemy mieli nowy Związek Radziecki, duży i silny [VIDEO]

REKLAMA