75 tysięcy dolarów znalezione na wysypisku śmieci. Cud, chaos i „gorączka złota” [VIDEO]

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

W Argentynie wysypisko śmieci ujawniło prawdziwy skarb. Znaleziono na nim setki banknotów na łączną kwotę 75 000 dolarów. Okoliczni mieszkańcy natychmiast zajęli się zbieractwem.

Nagrania wideo z tego odkrycia obiegły Argentynę. „Cud” wywołał na wysypisku chaos. Na dolary natrafili najpierw pracownicy składowiska, ale wieść szybko rozeszła się po okolicy. Dorośli i dzieci wyruszyli na poszukiwanie skarbu.

REKLAMA

Wiadomości o tym znalezisku trafiły na pierwsze strony gazet w całym kraju. W jednym z reportaży telewizyjnych uśmiechnięte dziecko twierdzi, że znalazło 100 dolarów. To suma dość pokaźna w tym kraju.

Niektórzy twierdzą, że pieniędzy było znacznie więcej, ale znalazcy nie kwapią się do ujawniania zdobytych sum. Padają sugestie, że na wysypisku mógł się znaleźć nawet milion dolarów.

„Na remont mojego domu bardzo się przyda te 100 dolarów” – uśmiecha się młody Argentyńczyk. Na razie jednak wydobywanie „skarbów” zostało wstrzymane. Ratusz zamknął wysypisko. Mieszkańcy mają nadzieję, że znalezionych pieniędzy nikt nie będzie im odbierał.

 

Źródło: AFP/ France Info

REKLAMA