„Financial Times”: Zachód łagodzi sankcje na rosyjską ropę

Władimir Putin
Władimir Putin EPA/MIKHAIL METZEL / KREMLIN / SPUTNIK / POOL MANDATORY CREDIT Dostawca: PAP/EPA
REKLAMA

„Financial Times” donosi o zmianie przepisów dotyczących embarga na rosyjską ropę. Zmiana polityki wynika ze strachu przed skokiem cenowym i ograniczeniem dostaw.

„Financial Times” informuje, że unijni i brytyjscy przywódcy zawieszają plan wykluczenia Rosji z ważnego rynku ubezpieczeń morskich Lloyd’s of London. Dodatkowo dopuszczono niektóre międzynarodowe transporty rosyjskiej ropy.

REKLAMA

Powodem złagodzenia polityki sankcji wobec Federacji Rosyjskiej w 6. miesiącu inwazji na Ukrainie, jest obawa przed wzrostem cen tego surowca i ograniczeniami w dostawach energii na świecie.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Od końca lipca Unia zmienia część przepisów i umożliwia europejskim firmom kontakt z niektórymi rosyjskimi firmami państwowymi, takimi jak Rosnieft, w celu transportu ropy do państw spoza UE.

W unijnym oświadczeniu na ten temat czytamy, że działania te podjęto w celu „uniknięcia wszelkich potencjalnych negatywnych konsekwencji dla bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego na całym świecie”.

wielka Brytania z kolei nie wprowadziła jeszcze tego typu ograniczeń. Po zmianach europejskiej formy znów będą mogły płacić firmom takim jak Rosnieft za zakup lub transport ropy naftowej lub produktów naftowych do państw trzecich.

O (bez)sensie wybuchu Powstania Warszawskiego. Korwin-Mikke, Michalkiewicz, Wolniewicz

REKLAMA