Kobiety w Hiszpanii są kłute! Najwięcej przypadków zanotowano na…

Zdjęcie Ilustr. : EPA/MOHAMED HOSSAM. Dostawca: PAP/EPA.
Zdjęcie Ilustr. : EPA/MOHAMED HOSSAM. Dostawca: PAP/EPA.
REKLAMA

W Hiszpanii nasila się plaga kłucia kobiet podczas imprez rozrywkowych. Tylko w drugiej połowie lipca policja potwierdziła ponad 30 tego typu zdarzeń w różnych regionach kraju. Śledczy przypuszczają, że powodem kłucia kobiet, zazwyczaj w ramię lub w udo, jest zamiar agresji seksualnej.

Z szacunków hiszpańskiej policji, cytowanych we wtorek przez media, wynika, że w większości przypadków do kłucia kobiet dochodzi podczas dyskotek, koncertów lub festiwali muzycznych. Sprawców procederu nie udaje się zatrzymać.

REKLAMA

Jak podaje portal 20Minutos policja wszczęła we wtorek dochodzenie dotyczące ukłucia 22-letniej turystki z Francji w Maladze. Prawdopodobnie wstrzyknięto jej środek chemiczny, który doprowadził do osłabienia organizmu i zaśnięcia.

Portal zauważa, że podobne zdarzenia zanotowano podczas ostatniego weekendu lipca w czterech regionach Hiszpanii: Andaluzji, Kraju Basków, Kantabrii oraz w Katalonii, gdzie tylko od piątku na policję zgłosiło się kilkanaście ofiar ukłuć.

Dane policyjne pokazują, że od 2013 r. liczba agresji seksualnych w Hiszpanii utrzymuje się na poziomie od 1300 do 1800 przypadków rocznie. Do największej liczby napaści dochodzi na Balearach, w regionie Nawarry oraz na Wyspach Kanaryjskich.

(PAP)

REKLAMA