Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński Źródło: PAP, collage
Janusz Korwin-Mikke, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Mateusz Morawiecki, Jarosław Kaczyński Źródło: PAP, collage
REKLAMA

Według sondażu, który został przeprowadzony dla „Rzeczypospolitej”, Prawo i Sprawiedliwość wygrałoby wybory bez Solidarnej Polski, ale nie mogłoby samodzielnie rządzić. Według tego samego sondażu Konfederacja nie dostałaby się w nadchodzących wyborach do Sejmu.

Według sondażu IBRiS na zlecenie „Rzeczypospolitej” Prawo i Sprawiedliwość wciąż cieszy się najwyższym poparciem. 34,9 proc. respondentów zadeklarowało, że właśnie na tę partię oddałoby głos.

REKLAMA

Drugi wynik, według badania, zdobyłaby Koalicja Obywatelska. Chęć oddania głosu na tę formację wyraziło 27,7 proc. ankietowanych.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Na trzecim stopniu podium zobaczylibyśmy Lewicę z wynikiem 9,6 proc. Dalsze miejsce zajęliby: Polska 2050 Szymona Hołowni (9,3 proc.) i PSL-Koalicja Polska (5,5 proc.).

Wynik sondaży nie ucieszy na pewno wyborców Konfederacji. Według badania prawicowa koalicja zdobyłaby 4,6 proc. i znalazłaby się poza Sejmem.

Powodów do radości nie ma też Zbigniew Ziobro. Jak widać – PiS może wygrać bez niego, ale jego ugrupowanie bez PiS-u nie istnieje. Gdyby Solidarna Polska wystartowała w wyborach, to zdobyłaby 0,7 proc. głosów.

Jarosław Kaczyński też nie może jeszcze otwierać szampana. Jego partia wygrałaby co prawda, ale nie dostałaby tyle miejsc, by móc samodzielnie rządzić.

PiS traci miejsca w Sejmie, Konfederacja – 18 mandatów. SONDAŻ

REKLAMA